Stil ve Moda / Style & Fashion

MODA GEÇER, STİL KALIR...(Coco Chanel)
 
FASHION PASSES, STYLE REMAINS...

Resim yazısı ekle

 
Gerçektende Amerikalıların "So French" dediği tarzda bir kadın Audrey Tautou. Cannes film festivalinde sade ama detayları yakasında ve sırt dekoltesinde yatan siyah dizüstü elbisesiyle bir harika. Elbiseyi vintage tarzı ayakkabıları ile tamamlamis.

Audrey Tautou has such a style that most of the Americans would consider her fashion "So French". Here at the Cannes film festival she is wearing a wonderful black dress. All of its details lies on its collar and its back décoleté. Her vintage touch shoes definetely completes the frame.

CHIARA MASTROIANNI

Chiara Mastroianni gerçekten siyahı ve beyazı çok seviyor. Öyle sürekli saçlarıyla, dudaklarıyla, yüzünün şekliyle oynayanlardan değil. Sanırım karizmatik ifadesini de bu şekilde koruyor. Doğallıktan yana. fazla makyajı sevmiyor sanırım estetik operasyonlarıda... Stil sahibi kısaca.

Chiara Mastroianni definitely loves black and white colour. She is not a type that constantly changes her hair and face. I believe that she keeps her carism with her natural and plain look. She has her own style which makes her different.Chiara Cannes'de Van Cleef & Arpels bilekliği ile.
Chiara at Cannes film festval carrying Van Cleef & Arpels bracelet.


Maxime Simoens Fall 2011